Viden, udvikling og samvær
2840 HolteVælg område

Se alle de kurser, foredrag og ture der starter i oktober 2018

Programmet er husstandsomdelt den 1. og 2.8.18.

Du kan se  det her som pdf fil

Her kan du se alle de kurser, foredrag og ture der starter i oktober 2018

En duft af bøger - tirsdag 2. oktober kl. 15:00
En duft af bøger - tirsdag 2. oktober kl. 19:00
Tysk I/II - tirsdag 2. oktober kl. 17:00
Tysk III - tirsdag 2. oktober kl. 19:00
Pølsekursus II - tirsdag 2. oktober kl. 17:00
En duft af bøger - onsdag 3. oktober kl. 19:00
En duft af bøger - onsdag 3. oktober kl. 15:00
Conditori La Glace - onsdag 3. oktober kl. 18:00
Styr på slægten med Legacy begyndere - torsdag 4. oktober kl. 15:00
Intensiv kamerateknik - torsdag 4. oktober kl. 17:15
Carlsberg Byen - før, nu og i fremtiden  - torsdag 4. oktober kl. 17:00
Madlavning for mænd - torsdag 4. oktober kl. 17:30
Kunstrundvisninger med Birgitte Zacho - torsdag 4. oktober kl. 14:00
Samsø med smag - fredag 5. oktober kl. 6:15
Akvarel og akryl  - lørdag 6. oktober kl. 10:00
Roskilde Kloster - lørdag 6. oktober kl. 12:00
Thaikøkken I  - søndag 7. oktober kl. 11:00
Smykkedesign - søndag 7. oktober kl. 9:00
Chokolade på nye flotte måder - tirsdag 9. oktober kl. 17:00
Italiensk A1-2 - tirsdag 9. oktober kl. 11:10
Italiensk A2-2 - tirsdag 9. oktober kl. 18:50
Spansk A2 - tirsdag 9. oktober kl. 17:30
Yoga - tirsdag 9. oktober kl. 18:00
Engelsk B1-2 - tirsdag 9. oktober kl. 15:00
Italiensk A1-2 - tirsdag 9. oktober kl. 17:00
Akryl- og oliemaling for øvede - tirsdag 9. oktober kl. 13:00
Hensyntagen afspænding for seniorer - tirsdag 9. oktober kl. 14:00
Ballet og bevægelse - øvede - tirsdag 9. oktober kl. 19:00
Bevægelses og afspænding - tirsdag 9. oktober kl. 9:15
Babymusik 7-12 mdr. - tirsdag 9. oktober kl. 14:15
Akryl- og oliemaling for øvede - tirsdag 9. oktober kl. 9:15
Italiensk A1 - tirsdag 9. oktober kl. 13:00
Yoga  - tirsdag 9. oktober kl. 10:00
Russisk A1-2 øvede - onsdag 10. oktober kl. 18:00
Politigården - NY - onsdag 10. oktober kl. 17:00
Dynamisk træning/afspænding - ManuVision  - onsdag 10. oktober kl. 19:00
Spansk A1-2 - onsdag 10. oktober kl. 14:00
Yoga - onsdag 10. oktober kl. 10:00
Engelsk A2 - onsdag 10. oktober kl. 10:00
Italiensk A2-1 - onsdag 10. oktober kl. 11:10
Italiensk A2-2 - onsdag 10. oktober kl. 9:15
Akryl- og oliemaling for øvede - onsdag 10. oktober kl. 9:00
Akryl- og oliemaling for øvede - onsdag 10. oktober kl. 13:00
Iyengar yoga (blid) 55+  - onsdag 10. oktober kl. 11:00
Akryl og farveforståelse  - onsdag 10. oktober kl. 18:00
Akryl, akvarelmaling, tegning og croquis - onsdag 10. oktober kl. 19:00
Fransk konversation  - onsdag 10. oktober kl. 9:15
Yoga (blid) og mindfullness - onsdag 10. oktober kl. 16:00
Yoga for dig med smerter  - onsdag 10. oktober kl. 14:20
Russisk A1 - torsdag 11. oktober kl. 17:00
Mindfulness - torsdag 11. oktober kl. 8:15
Spansk A2 - torsdag 11. oktober kl. 15:00
Spansk A2 - torsdag 11. oktober kl. 10:00
Spansk A2 - torsdag 11. oktober kl. 12:00
Italiensk B1 - torsdag 11. oktober kl. 11:10
Italiensk konversation - torsdag 11. oktober kl. 9:15
Spansk A2 - torsdag 11. oktober kl. 12:00
Spansk samtale C1 - torsdag 11. oktober kl. 17:00
Motion for damer - torsdag 11. oktober kl. 9:55
Motion for senior M/K - torsdag 11. oktober kl. 10:50
Bevægelse, træning og velvære - torsdag 11. oktober kl. 9:30
Ryg, nakke og skuldre - torsdag 11. oktober kl. 20:20
Ballet og bevægelse for kvinder - meget øvede  - torsdag 11. oktober kl. 18:40
Yin yoga - torsdag 11. oktober kl. 13:05
Italiensk A1 - torsdag 11. oktober kl. 18:45
English conversation - torsdag 11. oktober kl. 18:45
Engelsk B2-2 - fredag 12. oktober kl. 13:30
Engelsk A1-2 - fredag 12. oktober kl. 9:00
Engelsk A1 - fredag 12. oktober kl. 11:15
Fransk A2 - fredag 12. oktober kl. 9:30
Spansk A1 - fredag 12. oktober kl. 10:00
Spansk A1 - fredag 12. oktober kl. 16:00
Bevægelses og afspænding - fredag 12. oktober kl. 8:45
Afstress-yoga & vejrtrækning  - fredag 12. oktober kl. 16:00
Engelsk A1-2 - fredag 12. oktober kl. 10:15
Engelsk A2 - fredag 12. oktober kl. 12:00
Nordkorea - magt og mennesker - mandag 22. oktober kl. 19:00
Mindfulness og pilates - NYT HOLD - mandag 22. oktober kl. 19:55
Windows 10 - mandag 22. oktober kl. 15:00
Italiensk B1 - mandag 22. oktober kl. 17:00
Italiensk A1-2 - mandag 22. oktober kl. 19:00
Spansk A1 - mandag 22. oktober kl. 17:00
Spansk A2 - mandag 22. oktober kl. 18:50
Spansk samtale C1  - mandag 22. oktober kl. 14:05
Pilates - mandag 22. oktober kl. 17:00
Akryl og farveforståelse - mandag 22. oktober kl. 10:00
Babyhopla, sang og sjov, 3-12 mdr. - mandag 22. oktober kl. 11:30
Babyhopla, sang og sjov, 3-12 mdr. - mandag 22. oktober kl. 14:30
Fransk A1 - mandag 22. oktober kl. 17:00
Fransk B1 - mandag 22. oktober kl. 9:30
Gymnahop, sang og sjov for 2½-5 årige - mandag 22. oktober kl. 17:00
Tumlastik, sang og sjov for 1-2½ årige - mandag 22. oktober kl. 16:00
Yoga og meditation - mandag 22. oktober kl. 19:30
Gotisk skrift - tirsdag 23. oktober kl. 16:30
Excel - grundkursus Nyt hold - tirsdag 23. oktober kl. 17:30
Billedbehandling med Paint.NET - tirsdag 23. oktober kl. 15:00
InDesign introduktion - onsdag 24. oktober kl. 17:15
Mit livs dyk - drengene i Grotten - onsdag 24. oktober kl. 19:00
Gastronomi III - onsdag 24. oktober kl. 17:30
Skjoldnæsholm-bustur for familien i efterårsferien - onsdag 24. oktober kl. 10:00
Ostesmagning  med Camilla Bojsen-Møller - torsdag 25. oktober kl. 18:00
Familie yoga - børn fra 7 år - lørdag 27. oktober kl. 9:30
Familie yoga - børn fra 7 år - lørdag 27. oktober kl. 10:50
Smykkekursus - lørdag 27. oktober kl. 10:00
Kurveflet i pil - lørdag 27. oktober kl. 10:00
Tapas - lørdag 27. oktober kl. 11:00
Familie yoga - børn fra 7 år  - NYT - søndag 28. oktober kl. 10:50
Ballet og bevægelse - begyndere/let øvede - søndag 28. oktober kl. 12:00
Ka' det virk'lig passe?  - tirsdag 30. oktober kl. 19:30
iPhone - tirsdag 30. oktober kl. 10:00
Eventyrlige rubiner - Kronprinsesse Marys rubinsæt - tirsdag 30. oktober kl. 19:00
STORM P. - folkekær satiriker og humorist.  - onsdag 31. oktober kl. 19:30